Втора Евангелска петдесятна църква в гр. София е създадена в квартал Подуяне още през 1934 г. Току-що повярвалият тогава Ангел Динов, заедно със своята съпруга и още няколко вярващи, започва редовни богослужения в своя дом, като той става и първият ръководител на новообразуваната църква.
През 1936 г. Ангел Динов е ръкоположен за пастир, а църквата е приета за член на Съюза на Евангелските петдесятни църкви (СЕПЦ) в България.
След идването на комунистическият режим в страната през 1944 г. за църквата настъпват тежки времена.
Поради бързото разрастване на църквата, много скоро първата квартира се оказва тясна и спешно се налага да се търси нов молитвен дом. И така за първите 15 години от своето съществуване, църквата непрекъснато нараства като седем пъти сменя местата за богослужения. За това време обществото достига до 50-60 човека, които, повярвали в спасителното име на Божия Син Исус Христос, предават духовен облик на църквата.

